Дата и час: Чет Дек 09, 2021 15:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Ное 29, 2008 00:03 
Аватар

Изображение

Здравейте, зелени и веге приятели! Казвам се Владо и се радвам да се грижа за администраторската част на форума. Щастлив съм също, че съм в кръга на прекрасни хора, каквито са хората, мислещи и грижещи се за средата, в която живеем, и разгръщащи живота си към живота на всички живи същества. :)
Ако имате някакви затруднения при ползването на форума, или добри предложения, само ми напишете лично съобщение и веднага ще се поява на среща. :good:
В момента съм студент в икономическия университет в София и уча маркетинг.
Станах вегетарианец преди около 5-6 години, когато още бях ученик. Тогава исках да науча повече за живота на Буда. Намерих книга за неговия живот и когато прочетох за отношението му към животните бях много трогнат. След като получил просветление той открил, че животните също имат Буда природа в себе си и затова, ако ги нараняваме, ние всъщност нараняваме себе си.
Замислих се, че не е нужно дори да си учен или духовно практикуващ, за да си представиш колко много страдание изпитва всяко едно животно, когато го убиваш. Техният организъм също е подобен на човешкия, и когато нараняваме телата им, страданието за тях е също толкова болезнено, колкото за всеки от нас.
В началото имах малко трудности вкъщи. Мама също ме пита какво ще ям, ако няма нищо вегетарианско за ядене и отговорих, че дори да има само хляб, бих ял само хляб. А ако няма нищо, по-добре да гладувам, отколкото да се отнема живот, за да живея аз.
В здравен аспект мога да кажа, че се чувствам добре и никога не съм усещал липса, причинена от хранене. Тренирал съм и понякога тренирам карате, кикбокс, таекуондо. В последно време обаче тренирам активно най-много филипински бойни изкуства.
През последните години все повече се замислям за отношението на хората към околната среда и нашата планета. Още от дете се радвам да подкрепям всичко, свързано с по-екологичното и ненараняващо природата съществуване. Все повече прегръщам зеления начин на живот. Промених градивно стила си на живот към по зелен, като например смених крушките си с енергоспестяващи, не хабя излишно електроенергия като оставям включени уреди, в къщи започнахме да събираме разделно отпадъци, и т.н.
Също така бях щастлив да разбера, че вегетарианството е част от екощадящия начин на живот. Неяденето на месо спестява големи количества парникови газове и замърсяване на природата, и според мен да си вегетарианец или веган е избор с дълбоко значение за околната среда.
Отскоро по традиция в началото на всеки месец се събираме с приятели вегетарианци и си говорим на живо за нашите зелени и веге теми...и за каквото ни е интересно. Ще се радвам да се запозная с все повече приятели както във форума, така и на някоя от тези срещи :thumbsupsmiley:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 29, 2008 02:12 

Един ден бях отчаян както в много други и те попитах относно болките си в коленете, а бях осведомен,че нямало лечение това, което го имам и наистина ужасно е като се замисля ,че ще се наложи да изоставя това което най-много обичам да тренирам. Ти Влади ми каза да съм вегетарианец (не бих го забравил) и аз опитах но първият път ми бе трудно после се върнах към яденето на месо докато спрях с месото болките намаляха, все пак имах болки почти всеки ден. След време се замислих отново над това което сме си говорили и се върнах към вегетарианството , тези дни съм по-добре въпреки ,че все още се уча да съм вегетарианец. Идеята за сайта , ми се струва добра , научих неща които ми бяха от полза. Продължавай със сайта и ни давай полезна информация! MUY AMIGO MIO ! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 21, 2008 16:54 
Аватар

Всеки казва,че животните нямат чуства.Това не е вярно.Те усещат опасността и др.Според мен за това на никой не му пука за животните.Аз обичам животните и съм вегетерианка. :heart: :dy: :angel:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 01, 2009 18:49 

Успех! :B1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 04, 2009 13:45 

Здравейте :dy: Аз съм Милка и съм на значително по- голяма възраст от пишещите тук-поне това което прочетох. :clapping: Браво !сайта ми хареса-чудесна идея да се съчетае вегетарианството с екологията.Вегетарианка съм от 15 г. и съм последовател на Учителя Петър Дънов.Разочаравох се ,че в рекламираната книга ,в раздела духовни водачи той не е посочен - но въпрос на виждане от автора.Радвам се че толкова млад народ приема вегетарианството като начин на живот.Вегетарианството не е само не ядене на месо .Ако всеки ден " си похапваш" от ближния със злоба , завист , омраза и т.н. , ти не си вегетарианец , а човек , който не яде месо.Желая ви късмет и здраве! :thumbsupsmiley:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 04, 2009 20:22 
Аватар

Привет от мен, Милка,
много се радвам, че се включваш в темите на форума и че сайтът ти е харесал толкова. Кой млад, кой зрял и още по-зрял, всички пишем и ставаме част от благородния начин на живот.
За статията за духовните учения не знам дали е възможно да обхванеш всички материали в една статия. Защо не направиш статия с мисли на Учителя Петър Дънов за ползите от вегетарианството, които с радост ще публикуваме в раздела за духовност на сайта? :dy: :good:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 05, 2009 00:56 
Аватар

Здравей и от мен, Милче!

Прекрасен е постът ти!! Да се стремим да ставаме по-добри (в мисли, думи и дела) към хора и животни, това трябва да е една от целите в живота ни и в собственото вътрешно израстване!
А това, че тук всички сме на различни възрасти само може да ни радва и обогатява!
Поздрави! :cz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 21:57 
Аватар

inta написа:
Разочаравох се ,че в рекламираната книга ,в раздела духовни водачи той не е посочен - но въпрос на виждане от автора.Радвам се че толкова млад народ приема вегетарианството като начин на живот.Вегетарианството не е само не ядене на месо .Ако всеки ден " си похапваш" от ближния със злоба , завист , омраза и т.н. , ти не си вегетарианец , а човек , който не яде месо.Желая ви късмет и здраве! :thumbsupsmiley:

Здравей, Мила! Разбира се на всеки ще е интересно да научи повече за вегетарианството и духовното израстване от думите на Учителя Петър Дънов и от всички духовни религии и учения. Ще се радвам да споделиш :en:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 05, 2009 15:36 
Аватар

Здравейте всички! Искам да споделя радостта си, че от много време насам нямах истински съмишленици. Но откакто открих сайта, заради който съм веге, почти не се откъсвам. Най-много ми повлия видеото "Свързаността на живота"!
На Radula искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за прекрасните й писания в различни форуми; Милка, Вие сте свързала живота си с учението на Учителя, аз съм също негов привърженик. Продължавайте да вървите по пътя! Обичам ви, хора!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 05, 2009 15:57 
Аватар

Радостта е споделена! :yahoo: Приветствия от мене! Много се радвам, че си направил живота си още по-съзнателен към всички живи същества и планетата. Добре дошъл в нашия благороден като слънцето кръг на хората с големи сърца :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа