Дата и час: Нед Окт 24, 2021 01:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 12:29 
Аватар

Хей, Мина! Приятно ми е.
Благодаря че сподели. Сега ще въздействам на Поли да отидем следващия път като се видим. :heart: Доста прекрасен отзив за това място.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 16:39 
Аватар

Огън, моля те да сложиш и линк към първоизточника, за да се споделя още по-свободно информацията! Благодаря ти! :cz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 17:20 

Дааа Супер ,ако се интересувате от здравословното хранее-dreamhouse_bg.com-tova E :em: :em:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 19:41 
Аватар

Здравейте! Poly предложи един действително страхотен наръчник по индийски вкусотии. Днес си сготвих една рецепта и всички вкъщи ахнаха! :thumbsupsmiley: Но съдейки по продуктите на някои от рецептите, прочетеното в началото на темата и това http://www.usuri-bg.net/index.php?optio ... &Itemid=65 в мен изникна въпросче :) : в Аюрведа как стои точно въпроса с млякото? Питам , защото ми се струва, че дори се препоръчва при някои доши и така възниква противоречие с веганството...

Мерси в аванс! :dy:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 20:27 
Аватар

Аюрведа, както и всички останали истински духовни течения, се базират на принципа "АХИМСА", или ненасилие
(във всичките му форми), за който се споменава и в статията. Когато Аюрведа е възникнала, преди мноооооооооооооооого много хилядолетия, тогава не е имало такава ескплоатация на животните, както в момента. Яденето на месо, риба (слагам я отделно, защото някои хора правят разлика между двете) и яйца (предназначени да дават живот, тоест счита се като полу-убийство) влияят пагубно на фините и не-фините ни тела. Най-вече защото техният добив носи изключителна болка и смърт...

В днешно време, млечната индустрия е също толкова кървава и зловеща, колкото и месната. За потвърждение ето следното клипче: http://www.facebook.com/home.php?ref=ho ... 415&ref=mf Дано можете да го изгледаде така като е чрез фейсбук, защото го махнаха от Youtube. (съвсем скоро и в ЕкоВеге, раздел Видео, ще има и за кравите и млечната индустрия). Нещо, което причинява болка, страдание, да не говорим и смърт на някое същество ПО НИКАКЪВ НАЧИН не може да бъде добро и полезно за другите... Това просто е закон на тази планета (а и не само). Позволявам си да го кажа, защото има и много духовно-ориентирани хора в този сайт и форум.

Да не говорим, че вече се доказват огромните вреди от млякото и върху физическото здраве на хората.

Може да напиша по-подробно, ако има нужда, за всеки един аспект, а засега ще спра дотук :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 21:45 
Аватар

Ето едно видео по темата, че онова май няма да може да го гледате: http://www.youtube.com/watch?v=_kM387cI4rk

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 23:13 
Аватар

Мила Radula, по-предното видео бе най-отвратителното нещо, което някога съм виждал. Благодаря ти, че ми даде още сили и целеустременост в нашето общо дело, макар че доста се разстроих. Но... не мога да поставям моето разстройване до това, което се случва на бедните животинки. Още ми е пред очите... господи!
Опитвам се да си спомня как съм поджождал към месните продукти преди години - не мога да се понасям от спомена. Благодаря ти още веднъж. Крачките ми към веганството са все по малко.

Бъди Благословена!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 07:49 

Manol написа:
Мила Radula, по-предното видео бе най-отвратителното нещо, което някога съм виждал. Благодаря ти, че ми даде още сили и целеустременост в нашето общо дело, макар че доста се разстроих. Но... не мога да поставям моето разстройване до това, което се случва на бедните животинки. Още ми е пред очите... господи!
Опитвам се да си спомня как съм поджождал към месните продукти преди години - не мога да се понасям от спомена. Благодаря ти още веднъж. Крачките ми към веганството са все по малко.

Бъди Благословена!

Маноле, една от най-важните крачки, които човек трябва да направи не само към веганството, но и към себе си като развиващо се духовно същество, е да си прости за допуснатите грешки! Никой не е безгрешен. В днешните времена изключително много хора живеят в неведение. Но ако тръгнем да се чувстваме виновни и да се обвиняваме за всяка допусната грешка, в сърцето ни няма да остане място за Любовта. Аз също до март месец бях отявлен месоядец, но се промених. Не съм веган, тъй като консумирам мляко и сирене и не знам дали бих могла да се откажа от тях, но въпреки това се чувствам доста по-свободна. Така успявам да намеря сили в себе си да си простя и да отправя благодарност към прекрасните животни за всичко. :angel:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 18:11 
Аватар

Хей, Мина, разбира се, радвам се, че си веге. Естествено, че млякото и сиренето можеш също без тях, но времето ще дойде и затова. Месото е добра крачка. Важното е да се чувстваш по-добре и по-добре и когато решиш, ще стане. Наслаждавай се на времето и "take your time" :)
Поздрави ! :heart:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа