Дата и час: Сря Дек 01, 2021 09:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Стани веган!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 07, 2009 23:45 

poly,

Цитат:
преди да достигнем етапа да се храним със слънчева еергия и светлина

Това може би не е невъзможно :). Този човек твърди, че:

After working on this method for 3 years, he was able to re-discover the secrets of sun gazing. During his study, he was mainly inspired from the teachings of Lord Mahavir of Jains, who was also practicing this method two thousand and six hundred years ago. Other inspirations for sungazing came from ancient Egyptians, Greeks, and Native Americans.

Since June 18th, 1995, HRM has and continues to live only on sun energy and water. Occasionally, for hospitality and social purposes, he drinks tea, coffee and buttermilk. Until now, he had three strict fastings, during which he had just sun energy and only water and was under the control and observation of various science and medical teams.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 09, 2009 20:00 
Аватар

Цитат:
Поли, съгласна съм.
Просто споделям това, на което съм попаднала.
Аз се опитах да не ям кореноплодни, но ми е още трудно това със зеленчуците. Но не смятам, че е невъзможно. Ако си го поставя твърдо като цел, знам, че ще успея и няма да се чувствам нито зле, нито ще ми липсва мак толкова нещо - всичко е въпрос на навик. Както на хората, които ядат месо им се вижда тотална крайност да бъдеш веган, така и на нас все още ни се вижда непосилно да не ядем еди какви си зеленчуци например, или, както сама даваш пример, да се храним само със слънчева енергия.

Radula, когато написах, че е невъзможно съществуването ни да не причинява вреди, нямах предвид, че ще е невъзможно да спрем употребата на кореноплодни. Разбира се, че каквото зависи от нас можем да променим. Въпреки всичко обаче ще продължим несъзнателно да тъпчем мравки по пътя си и неволно да поглъщаме микроби например. Ето ти един пример. От няколко дни ме боли гърлото и един хомеопат ми каза- цитирам: "Дъвчи карамфил. Това е най-силния дезинфектант. Ще УБИЕ всички микроби в гърлото ти." И така, сега седя, пиша тук за любовта си към животните, за правата им, за ненужното убиване и в същото време убивам милиони, ако не и милиарди микроби. Може би трябва да помислим къде е границата. Някои хора се смятат за по- висши от жовотните. Аз не приемам живота си за по-ценен от този на едно животно. И аз и те изпитваме болка, страх и не желаем да бъдем наранявани, следователно сме равни. В този ред на мисли и приемайки, че живота ни е толкова ценен, колкото и този на животните не следва ли и да приемем и живота на микробите също толкова ценен като на слоновете примерно.
Брей много философски стана тази тема. :cs: Благодаря ви, че ме накарахте да се замисля. Не знам защо, повечето хора толкова ги е страх да се замислят.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 19:43 

A микробите животни ли са? И да, смятам, че животът на един слон е по-важен от този на микроба. По ред причини чисто физиологични бих казал, че микробът не чувства и не мисли за разлика от другите животни, особено слона а и ако говорим за "кармичен товар" смятам че този на слона е доста по-голям от този на микроба, тъй че е направо абсурдно според мен да бъдат приравнявани по някакъв начин.
А и друго си мисля, тъй като изглежда някои хора се опитват максимално да изолират въздействието си върху голяма част от света, в частност животните, не би ли могло да се предположи, че сме създадени в една система, точно за да въздействаме помежду си(тук нямам впредвид убиване и т.н.) и не е нормално да се опитваме да се излолираме от другите "земляни" и да живеем съвсем отделно, тъй като и те самите въздействат помежду си, дори и с нас.
И още нещо, каква е ролята на хищните животни според вас, как възприемате тяхното място в природата и света?

"While the days go by
I'm gonna change my life that's right
While the days go by
I wanna change my life"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 28, 2009 13:29 

zdraveite az sum maria :) :em: :) vegetarianka sum po rojdenie no iskam da stana vegan.radvam se 4e ima forumi kato tozi vkoito da nameria hora kato vas ...radvam se 4e vse pove4e hora stavat vegetarianci i vege ... no da znaete 4e i hi6nicite sa mnogo...pozdraviavam vsi4ki vi i vi kazvam 4ao za sega..."JIVEI ZELENO " :) :dy:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2009 02:42 
Аватар

Здравей, скъпа Мария!

Толкова е прекрасно, че цял живот си била веге!! Поздравления, че отиваш една крачка по-напред към най-състрадателния, благороден, зелен и осъзнат начин на живот - веганския! :en:
Имаш цялата подкрепа на всички ни тук! :heart:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2009 14:17 
Аватар

Привет от мен и всички във форума! :gj:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 02, 2009 07:33 

Radula написа:
Не знам дали знаете, но в млечните продукти слагат неща, които да ни пристрастяват към тях. Затова е толкова трудно човек да се откаже да ги яде.

Здравейте! Ако имаш повече информация, моля те, да я споделиш. Кои са тези неща?!
Аз съм оставил в менюто си единствено сиренето и киселото мляко, не съзирам в тях никакво насилие. В момента ползвам само една марка продукти, съвсем случайно миналата година като обикаляхме из Родопите, се натъкнахме на мандрата им - живописна, затънтена. Има пунктове за изкупуване на млякото из околните села и хората рано сутрин се стичат натам. Та това е мляко от крави пасли из росни родопски ливади :thumbsupsmiley:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 03, 2009 01:26 
Аватар

Обещавам ти, че ще се поровя да видя къде бях попаднала на тази информация, защото вече не помня, не беше скоро. Може и да има марки, които не слагат добавки, но повечето имат какви ли не примеси вътре (говоря в световен мащаб).
В интерес на истината, при мен повратният момент бе, когато в Горичка прочетох една статия за кравите, даващи Био киселото мляко (тогава ядях само от него, в процеса на отказване от млечните), но и за кравите като цяло. Щом прочетох, че 2-3 години ги гледат, за да им доят млякото, след което им се вижда краят, се отвратих дори и от био киселото мляко и от цялата индустрия. Експлоатация и смърт - това им е съдбата.
Но, просто споделям, ако подбудите ти да станеш веге са най-вече от състрадание, да го имаш като информация! :)

Ще изнамеря материалите за добавките към млечните ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 16, 2009 09:34 
Аватар

Здравейте. Аз съм вегетарианка, но ям и мляко, и яйца. Искам да спра на първо време с яйцата, но съм още малка и ми е трудно с това какво ще ям. Мама поне е с мен, но баба непрестанно ще ми опява какво върша, че ще се разболея. Баща ми по същия начин. Другите надали ме разбират, сигурно ме смятат за ненормална. Аз съм такъв човек, че и муха да видя, няма да я убия. Много се радвам, че има място като това с такива като мен. Тук в България е трудно да си веган, защото отвсякъде те обграждат с животински продукти и Хапни си от агнешкото, виж колко е вкусно. Повдига ми се всеки път като видя месо. Хората не знаят ли, че това са били живи същества като нас. Говорих с едно момиче и то каза, че съм глупачка, а ние като най-висшите същества трябва да убиваме по-нисшите. Много се ядосах. Докъде може да стигне човешката глупост?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 16, 2009 13:43 
Аватар

Здравей, Savetheplanet! :)

Всяко начало е трудно, особено когато не срещаме разбиране от близките и приятелите си. Ако може да намериш около себе си други вегетарианци, ще ти бъде по-лесно и ще се чувстваш по-уверена, защото ще си давате заедно сила и подкрепа. Много добре те разбирам, защото самата аз бях малка, когато станах веге и също ми беше трудно да се приобщя, но поне имах приятели вегета. Ако си ученичка, може да "се оглеждаш" за съмишленици в твоето училище, не вярвам да си единствената - младите хора са много отворени.
Колкото и да е болезнено и неприятно, опитай се да не обръщаш внимание на глупавите изказвания от страна на невежите, които те заобикалят. Ако трябва, на първо време дори не споделяй много, че си веге, или поне не на такива, които няма да те разберат и се държат по-агресивно. Но бъди сигурна, че си поела по най-правилния път!! Можеш да се гордееш със себе си! :cz:

Колкото до яйцата, поздравявам те, че искаш да откажеш и тях! Въпрос на навик е първо да се проверява съдържанието на опаковките на храните. Може да обясниш на майка си всичките си съображения за това да не ядеш месо и яйца, като наблегнеш на това, че просто ти става лошо дори при вида им (ако няма да разбере другите обяснения). При бабите е по-сложно, но ако спечелиш майка си на своя страна и имаш нейното разбиране, тя ще ти помогне с баба ти. Просто внимателно може да ги молиш, ако правят баница (или нещо, в което обикновено слагат и яйца) да я направят без яйцата. Тъкмо ще пробват нещо ново на вкус. Може да им споделиш веге рецептите от рецептурника тук. Ако живееш в София или Пловдив, ще ти дам едно копие от книжката и може да я подариш на майка си или баба си и така ще видят колко разнообразни рецепти могат да се правят и без яйца.
За тези неща трябва да сме малко гъвкави и да действаме според човека и разбиранията му...

Желая ти много успех и вярвай в себе си!! Чудесно е всичко, което правиш! Имаш цялата подкрепа на всички ни тук! :dy: Топли прегръдки! :heart:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа