Дата и час: Пет Окт 22, 2021 15:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Дек 18, 2008 15:13 

Трябва да си купя ботуши и чанта, но не искам да са кожени. Не знам откъде да си купя. Предпочитам да дам повече пари, но да са качествени - да не се разлепват и разкъсват бързо или пък да запарват краката и да причиняват неприятна миризма. Ако някой ми помогне, ще съм му много благодарна. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2008 02:10 
Аватар

Здравей, Шанти!

Честно казано е по-лесно отколкото изглежда. За наша радост, все повече се разпространява изкуствената кожа в обувния сектор и като си купувам чанти и обувки просто правя следното: Влизам в съответния магазин и питам: Имате ли обувки/чанти от изкуствена кожа? И те се усмихват и ми показват бая модела. Ако обаче ги питам: "Тези обувки от естествена кожа ли са?" Те веднага бързат с готовия отговор: "Даааа...". По-добре, ако се спреш на някой модел, ги питай - Нали са от изкуствена кожа... или нещо такова..
Не знам дали в БГ има т.нар. вегански производители или магазини, които продават само неща от изкуствена кожа. Но мисля, че ще си намериш, аз досега съм нямала проблем с това! :)
Успех! И ни дръж в течение, ако се натъкнеш на нещо интересно! :victory:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2008 13:08 
Аватар

Един приятел усилено търси мъжки официални обувки, но през магазините, които мина, не успя да намери от еко коже обукви. Може би търсенето трябва да е по-добро.
За мен самия също нямах голям успех. Така че ако намерите някой магазин и имате адрес - споделете също :angel: А ако има и по-голям избор - направо сте за черпене :poster_oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 27, 2008 22:42 

Мерси много за съветите! Ще пробвам и после ща кажа какво е станало. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 21:34 

Обиколих голяма част от магазините по Пиротска и Красно село и установих, че има доста модели, дори в средата на сезона, когато половината вече са изчерпани, от еко кожа. Познават се по цената - те са два-три пъти по-евтини. Харесах си едни ботуши и съм много доволна, не са с нищо по-различни от ботуши и обувки от истинска кожа, които съм имала. Не пускат, не държат студено и изобщо, радвам се, че се предлагат и обувки от еко кожа. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 22:40 
Аватар

Браво, Шанти!! И честито! Много се радвам, че има толкова много веге обувки! И дано скоро всички станат такива :victory:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:25 

Пиша от на мъжът ми профила.
В дика има обувки от изкуствена кожа. Може да провериш от там. Отделно може да си пиръчаш от английски сайт (има фирми, които могат да ти доставят покупката в БГ). А от този сайт - www.schuh.co.uk , доставят и до бг. Гледай да пише на обувката - man made или че е от някакъв плат.
По принцип се познават като видиш етикета им. Задължително е да има означение. Ако е задраснато триъгълничето или вплетените чертички значи не е естествена кожа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2009 23:29 
Аватар

Хей, вижте на какво поапднах (на аглийски език е)

http://www.veganfitness.net/forum/viewtopic.php?t=18433&sid=b9d32025f07504dcd65a468ea41488dd

като този модел на Puma ми направи голямо впечатление - http://sneakernews.com/2009/03/15/puma-rs100-injex-injected-foam-sneaker/

ако някой разбере как мапже в България да се купят такива спортни обувки да пише веднага. Или ако намери сайт за поръчване, който да доставя до България. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 00:55 
Аватар

ebay ;)

http://clothing.shop.ebay.com/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 08:51 
Аватар

Немалка част от българските производители работят с изкуствени материи. Аз например преди няколко дни се снабдих със страхотни максимално отворени сандалетки :thumbsupsmiley:
По-трудна е задачата със затворените обуща, ама.. До студовете има време :dy:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа