Дата и час: Сря Дек 01, 2021 07:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 09, 2009 21:47 
Аватар

Теди, браво, най-големите вреднотии си ги изключила от менюто си, което е прекрасно и похвално! Може да се гордееш със себе си! :)
Най-качественият соев сос, за който знам е KIKKOMAN - има го по големите вериги магазини. Малко по-скъп е, но определено се вижда разликата във вкуса и качеството.
Сетих се къде го има вит. Б12 - във водораслите!! Може да започнеш да си правиш веге суши - много е вкусно и полезно. Ето две рецепти под ръка:
http://www.zemianazaem.com/?p=177
http://www.zemianazaem.com/?p=68
Може да се правят и с ориз и зеленчуци, разбира се, вариантите са много...

А по повод зелените зеленчуци, сетих се за тях, защото, когато изгледах двете части от интервюто с Виктория Бутенко, там тя казва следното: Година, след като цялото семейство стават суровоядци (май година, или нещо такова, отдавна не съм го пускала), тя започва да не се усеща комфортно, да й се ядат разни "забранени" храни, да се усеща отпаднала, дори да качва килограми... След дълги проучвания, стига до извода, че организмът има огромна, огромна нужда от зелените листни зеленчуци (най-много слънчева енергия има в тях), но те се усвояват най-добре като са смлени на ситно... Тя обяснява подробно защо и как да се приемат.

Та, може да пробваш да добавяш повече от тях също така. Иначе се радвам, че се чувстваш добре от тофуто! Надявам се тази отпадналост бързо да отшуми и да се усещаш все по-добре и по-добре! :cz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 18:45 
Аватар

Radula,благодаря за подкрепата.Ще го видя този соев сос,но имаш ли идея как се произвежда?Аз ще се разтърся из инернет да видя какво мога да намеря,искам просто да знам дали е здравословен и полезен,иначе и без него мога:)Много ми хареса идеята ти за суши:)Просто е страхорна,но за съжаления съм от Добринище,а тук няма и Тонус откъде да си купя,а камоли зелени водорасли:)Те ще се водят деликатес оттук нататък:)Какво мислиш за келпа?Той нали се извлича от зелени водорасли?Може да добавя келп ,той се приема под формата на таблетки ,ей сега ще видя какво мога да намеря з нета.Още веднъж,мерси за помощта

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 20:15 
Аватар

Radula,имаш право,виж акво открих за кикоман,от утре го влючвам в хранителния си режим:) http://www.vk-bg.com/Bg/kikkoman.htm

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 23:06 
Аватар

Теди, много интересна информация за Кикоман-а, благодаря ти!
А за келп не съм чувала... Ще разровя, за да науча повече. Но аз лично никакви таблетки не взимам и просто тялото ми отхвърля лекарствата. Много са ми били противни винаги, а напоследък съвсем. Но, разбира се, всеки сам си се вслушва в собствения си организъм и преценява кое е най-добро за него на този етап. :)
А за водораслите, може да си направиш екскурзия до София, или когато имаш път натам, и да си вземеш 2-3 пакета Нори, за да си правиш суши от време на време! :ct:
И аз ти благодаря - толкова е полезно да обменяме опит! :dy:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 23:10 
Аватар

Radula,от къде мага да си намеря тези водорасли?В кой магазин имам предвид?Има ли ги в големите вериги?Кауфланд или метро например?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 23:11 
Аватар

О, келпа е вид кафяво водорасло!Значи със сигурност е много полезно! В натурален вид, разбира се е по-добре, отколкото на таблетки, но това си е също решение! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 23:13 
Аватар

За Кауфланд и Метро не знам, но обещавам, че ще проверя.
Със сигурност ги има в Пикадили и по здравословните магазини.
Но оглеждай щандовете с китайски или здравословни стоки, може да намериш там...
В Сани съм почти 100% сигурна, че няма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 23:19 
Аватар

Сега и аз проверих за Келпа.Това са кафяви водорасли,богати на йод и помагащи за функциите на щитовидната жлеза,те нямат Б12,но са много полезни и спомагат за действието на стомашно чревния тракт.За тях научих от един лекар,който практикува народна медицина и се занимава с ирисова диагностика.Беше ми казал да пия от тях ,но само за определен период,каза ,че няма химия в тях и са чисти,в което не се съмнявам,защото той отрича всичко вредно,включително и яденето на животински продукти.Знам ,че не трябва да се прекалява и препоръчително е 1 хапченце на ден.Когато се надуе в стомаха,се ускорява и подобрява приемането на въглехидратите и протеините.Това е основното ,което научих.За съжаление го няма в обикновените аптеки ,а само в билковите.В някои го има,но по поръчка зареждат или поне в този край е така:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 10, 2009 23:24 
Аватар

Можеш ли да ми дадеш име на здравословен магазин в София?Слънце и луна май беше такъв?Тука никъде няма соево мляко,само тофу и пак трябва да ходя до Блягоевград за него.. :be: Дали няма някой,който прави поръчки и до провинцията?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 11, 2009 01:30 
Аватар

Тези дни ще проверя дали в Слънце и Луна има. Никога не съм търсила водорасли там и честно казано не знам със сигурност дали продават.
Другите здравословни магазини в София, които знам, са едни мънички такива, не чаак толкова добре заредени. Затова водораслите си ги взимам от Пикадили (на долния етаж в Мола на ул. Стамболийски - там ми е най-удобно).
Обаче, здравословните магазини в Пловдив са по-добре заредени. Там може да намериш доста неща, включително и водораслите.
За съжаление не знам как е из останалата част от България... Може да питаш там, където продават тофуто, да кажеш, че има интерес към повече здравословни храни и да ги попиташ дали няма да снабдят магазина си с тях. Така, преди време, в малкото здравословно магазинче в София, където най-често ходя, доста неща добавиха, защото с продавачката редовно обсъждахме разни неща и аз все й давах идеи за нови продукти :ap:

Ако ще идваш към София, ми пиши, може заедно да отидем до някои магазини! :ct:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа